دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰
  • شکر قهوه ای

شكر قهوه ای قابل مصرف از یك تركیب ساكارز (شكرتصفیه شده) كه با مقادیری معین از ملاس بصورت لایه ای نازك برروی ذرات آن نشسته تهیه شده است . این فرآورده از نظر تجاری دارای طیف وسیعی از تنوع می باشد که شکر قهوه ای شمارۀ 1 با رنگ نسبتاً سفید تا شکر قهوه ای شماره 15 (تیره ترین رنگ )با رنگ قهوه ای تیره مشخص می گردد .

در این بین  شماره های 6 ، 8 ، 10 و 13 از پر مصرف ترین انواع آن می باشد . درصد قند شکرهای مذکور از 95% در شمارۀ 6 تا 91% در شمارۀ 13 و میزان رطوبت آنها هم بین 2 تا 4 درصد متغیر می باشد. شکر قهوه ای دارای 5/3% (قهوه ای روشن) تا 5/6% (قهوه ای تیره) ملاس می باشد. این محصول به سبب طبیعت رطوبت گیر ملاس آن ، مرطوب و معمولا" روان است. اندازه ذرات آن متنوع بوده و معمولاً از كریستال های شكر سفید كوچكترند . تولیداتی كه به منظور مصارف صنعتی بكار می روند ممكن است دارای دانه های ریزتری باشند كه قطر ذرات آن تقریبا" 35/0 میلی متر است.

شكرقهوه ای علاوه بر مصارف خانگی در شیرین پزی و بخصوص پخت انواع كیك بویژه در كشورهای توسعه یافته مصرف فراوانی دارد. این ماده بر حسب كیفیت ، مزه ، بوی و قوام آن در تركیبات شیر ، بستنی ، خامه ، شیرینی و مخلوطهای انواع كیك و بستنی بكار می رود.
در اروپا و امریكا به این نتیجه رسیدند كه شكرقهوه ای  برای شیرینی پزی ، مربا ، كیك و ترت و پای میوه به مراتب بهتر از شكر سفید می باشد.
این شكر با وجود مقدار شیرینی مطبوع آن دارای انرژی(كالری)كمتری نسبت به شکر سفید است و طعم و بوی آن به لذیذ شدن این فرآورده ها می افزاید.

شکر قهوه ای(روشن و تیره): کریستالهای شکر پوشیده شده از ملاس با طعم و رنگ طبیعی هستند. وجود ملاس سبب ایجاد رنگ قهوه ای و طعم ملاسی در شکر می شود. شکر قهوه ای تیره نسبت به نوع روشن آن رنگ بیشتر و طعم ملاس بالاتری دارد.
-     شکر قهوه ای روان: شکر ریز ، تقریباً پودری شکل و با رطوبت کمتر از شکر قهوه ای معمولی است.
-    شکر توربینادو: شکر خامی است که مقداری از ملاس آن شسته شده رنگ بلوند ملایمی دارد و اغلب به همراه چای و قهوه مصرف می گردد.
-    شکر موسكوادو: یک شکر قهوه ای خاص انگلیسی است که خیلی تیره بوده و طعم قوی ملاس دارد.
-    شکر دمرارا: رنگ قهوه ای روشن با کریستالهای طلائی درشت دارد و با چای قهوه و غلات داغ مصرف می شود و در بین مردم انگلستان مصرف زیادی دارد.


هریک از انواع شکر قهوه ای دارای خصوصیاتی متفاوت است و در شیرینی پزی و كیك پزی و . . . کاربرد وسیع دارد.


ارزش غذائی شكرقهوه ای :
شکر قهوه ای حاوی املاح مفید کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتاسیم است . یکصد گرم شکر قهوه ای حاوی حدود 370 کالری است درحالیکه درشکر سفیداین مقدار به 400 کالری می رسد. با توجه به ساکارز و کالری کمتر درشکر قهوه ای (نسبت به شکر سفید ) مصرف آن توصیه می شود و طبیعت عصاره آن برای سلامت افراد مفید است .

برچسب ها:
تاریخ ثبت: ۱۳۹۳,۱۰,۱۷
بازدید: 929
این مطلب را به اشتراک بگذارید cloob  twitter  stumbleupon  linkedin  Facebook